Ausable Chasm – Adirondack Austrumu Puses „Pērle”

Pievienots sadaļā: ASV | 0

Ausable Chasm burtiski tulkotos kā bezdibenis. Īstenībā Ausable upe savā tecējumā ir „izgrauzusi” pamatīgu aizu, ko tagad iespējams apskatīt no drošām un labiekārtotām takām, tiltiņiem un kāpnēm. Ja zina ko meklē, tad atrast ir viegli – uz ceļiem ir norādes.

Ausable Chasm

Tiesa, ieejas maksa par labiekārtoto apskates vietu ir 18$. Aprakstos var atrast faktu, ka šī ir vissenākā dabas apskates un atrakciju vieta Savienotajās Valstīs (kopš 1870g). Iespējams. Neesmu pētījis dziļāk šīs vietas vēsturi, jo tas nav svarīgākais. Galvenais ir, ka šāda vieta ir saglabāta un labiekārtota, nezaudējot tās dabisko unikalitāti. Izbūvētās takas un tiltiņi ir kā neatsverams palīgs mazā kanjona apskatei.

taka

Biju šeit pavasarī, aprīlī. Ūdens tecējums tad bija pamatīgs, radot maģisku ūdens jaudas efektu. Vasarā daļa upes ir pieejama raftingam. Pašreiz par to pat domāt nevarēja. Vēlāk tūristiem tiek piedāvāta arī klinšu kāpšana instruktoru pavadībā. Kā teikt, plašs servisa spektrs.

Bet galvenais, kas šeit ir: elpu aizraujoši dabas skati.

aiza

Parka takas sākas no tilta pār ceļu Nr.9, kur var redzēt iespaidīgo Rainbow Falls.

Rainbow Falls

Upes labajā krastā ir viena skatu vieta ziloņgalvas formas klints apskatei. Pārējais tiek organizēts no kreisā krasta.

Parka garums ir 2 jūdzes (3,2 km). Var izvēlēties kurā virzienā iet gar pašu upi, kurā pa augšu aizai. Skati ir vienlīdz efektīvi gan no upes, gan augšas.

ieleja

Vieta unikāla. Krasti izveidojušies praktiski vertikāli un lejā bango satrakojusies pavasara upe.

udenskritums

Parka tālākajā daļā ir tiltiņš pāri upei, kur tā paliek mierīgāka un vasaras periodā notiek laivošana. Krasti paliek zemāki un maršruta galā ir pat tāds kā neliels ezers.

Viena taka ved caur veco upes gultni, kas ir izžuvusi un nav tik iespaidīga, kā esošā. Taču tas ir interesanti un nav jāveic liels apkārtceļš.

Pastaigas maršruts ir viegls un „ekonomiskajā režīmā” pietiek ar divām stundām.

Noslēgumā var apskatīt elektrostacijas dambi turpat netālu augšpus pa upi.

udens

Ausable Chasm ir tuvu galvenajiem satiksmes ceļiem. No 87. automaģistrāles tikai kādas 5 jūdzes. Iesaku pāris stundas veltīt šim Austrumkrasta Mazajam Kanjonam, nenožēlosiet! Ar visu piedāvāto atrakciju klāstu gan vajadzēs visu dienu.

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Komentāri