Atvaļinājums Krētā var sākties!

posted in: Krēta | 0

Ir pagājis vesels gads, kopš esam sadzīvojuši ar Covid-19 epidēmiju visā pasaulē. Līdz ar to arī netikām izbaudīt ne ziemas, ne vasaras atvaļinājumus ārpus Latvijas. Situācija nav viennozīmīga un vīruss nav nekāda joka lieta. Taču no pavasara ir pieejamas vakcīnas, kurām vajadzētu pasargāt no ļaunām sekām. Tas ir radījis optimismu un ticību, ka reiz taču pasaulei jāatsāk normāla dzīve.

Vēlme doties uz rudens pusi dienvidu virzienā ir sen nobriedusi. Atliek atkal izvēlēties īsto vietu. Varianti bija vairāki, bet šoreiz par svarīgu faktoru uzskatījām nokļūšanu galamērķī ar tiešo reisu, jo maijā, kad nopietni ķērāmies klāt ceļojuma plānošanai, nebija nekādas skaidrības, kas notiks rudenī. Drošāk ir lidot bez pārsēšanās!

Tā nu kādā maija svētdienas rītā pētījām lidojumu iespējas uz dienvideiropas galamērķiem. Vēl iepriekšējā vakarā man bija padomā cits galamērķis, taču stundas laikā izvēle ir mainīta un laižam uz Krētu! Pašas lētākās aviobiļetes nedaudz nokavējām, bet arī 158.98 EUR no Rīgas turp un atpakaļ vienam pasažierim uz Irakliju (Krēta, Grieķija) šķiet gana laba cena (Air Baltic)! Lēmums ir pieņemts, biļetes nopirktas no 14. līdz 28.septembrim siltajā Vidusjūras salā – Krētā. Šoreiz ceļojam mazliet citādāk – garākā atvaļinājumā dodamies mēs ar Sandru un Kaspīši. Pēc piedāvājuma draugiem risku uzņēmās vēl trīs, bet gan tikai uz vienu nedēļu. Kā teikt, viss skaidrs. Varam pieslēgties nopietniem mājokļu meklējumiem. Godīgi sakot, varianti ir vairāki un ļoti labi, vienīgi jāriskē un jāmaksā iepriekš. Vēlāk pievienošu arī norādes par mūsu izvēlētajām uzturēšanās vietām un cenām.

Ilgi gaidītais 14.septembris pienāca gana ātri un viss iepriekš rūpīgi plānotais sāk īstenoties. Neskatoties uz spēkā esošajiem dažiem Covid ierobežojumiem, lidojums noritēja bez aizķeršanās un Iraklijā (Heraklionā) ierodamies laikā. Tā kā izlidojot no Rīgas esam vēl saģērbušies jakās un garajās biksēs, tad šeit pirmā vēlme ir tikt pie šortiem un īsajiem krekliem. Ārā tuvu +30C, patīkams vējiņš un smaržo pēc vasaras! Forši!

Pirmais uzdevums ir tikt pie automašīnas, kuru rezervējām jau jūnijā. (Otru automobīli piemirsās rezervēt uzreiz, rezultātā, piesakot to mēnesi pirms, cena dubultojās) Cena par 14 dienām ar visu pilno apdrošināšanu ir 210 EUR par 5-vietīgu braucamo ar 4 durvīm. Nomas kantoris nav nekāds “krutais”, taču serviss nevainojams: https://athenscars-crete.gr/car-hire/ . Mums tiek kāds krietni pavecs Hyndai Accent braucamrīks, apskrāpēts un vizuāli vienkāršs. Tai pat laikā viss darbojas, nobraucām vairāk par 2000km, tehniski nevainojams, arī motors gana jaudīgs, lai tiktu visos stāvajos kāpumos, kur vien iekūlāmies. Ceļojumā svarīgi ir tas, ka mašīna ir pieejama tieši lidostā un nav jādomā par nokļūšanu lidz kādam punktam x. Nomas kantori ir viegli atrast, jo atrodas kopā ar visiem populārajiem brendiem, pie tam interneta mājaslapā ir ievietots video, kā turp nokļūt no ielidošanas termināla, tiešām vienkārši.

Tā kā ir jau pēcpusdiena, tad apskates objekti šodien nav plānoti. Pirmais mērķis ir iepirkt “iztiku” un dzērienus. Salā nav tik daudz lielveikalu, kā kontinentālajā Grieķijā, bet pietiekoši, lai sarūpētu visu nepieciešamo. Viens no iecienītākajiem ir Lidl, kas piedāvā gana plašu produktu klāstu par labām cenām. Veikalus ir viegli atrast jebkurā navigācijas kartē, tāpēc sevišķi nereklamēšu tos.

Pēc obligātā “pārtikas groza” sarūpēšanas dodamies uz mūsu pirmās nedēļas mājvietu: Villa Thalassa Stavromenos beach. Visa nepieciešamā informācija, lai kontaktētos ar saimnieku pa tiešo ir pieejama Google maps, ko arī iesaku, lai salīgtu izdevīgāko cenu apartamentu īrei (mēs salīgām par 900 EUR par nedēļu).

Ierodoties villā, mūs sagaida saimnieka mamma ar vietējām vakariņām: lielu trauku ar sacepumu krētiešu gaumē. Kas līdzīgs lazanjai, bet ar vairāk mērci un pildījuma. Godīgi sakot, tieši laikā, jo pēc ceļa ēstgriba ir lieliska, bet gatavotgriba ne pārāk… Lai arī proviants ir sarūpēts, bet visu nedēļu te dzīvosim. Jāpiebilst, ka šis nav vienīgas pārsteigums; ledusskapī ir sarūpēti vietējie vīni, eļļa, augļi un viss nepieciešamais sākumam.

Līdz saulrietam ilgi nav jāgaida, un sen sapņotā pelde siltā jūrā, saulei rietot, ir klāt. Tas ir vairāk kā lieliski: atvērt dārza vārtiņus un ieskriet jūrā. Attālums ir 0m!!! Apkārtne ir mazapdzīvota un pludmale reāli ir kā privāta. Neticami, bet tā ir.

Sen gaidītais atvaļinājums dienvidu salā ir sācies!

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *