Knossos Pils un Tās Tuvākā Apkārtne

posted in: Krēta | 0

Rīts uzaust tīkams un viss liecina par brīnišķīgu dienu. Neviens nevar ilgi nogulēt, jo saulīte aicina to baudīt. Rīta pelde un brokastis terasē. Brīnišķīgi, jo gaiss vēl rītā nav atdzisis zem ~+22C.

Pēc vieglām brokastīm dodamies vietējo vēsturisko kultūras vērtību izzināšanā. Pirmais objekts ir Knossos pils. Ļoti iecienīta un apmeklēta tūristu vieta. Atrodas blakus salas galvaspilsētai Heraklionai (Iraklijai).

Lai pilnvērtīgi saprastu šīs unikālās vietas burvību, ir nedaudz jāiedziļinās senās vēstures faktos, kas nav mana spēcīgākā puse. Informācija ir pieejama gana daudz. Īsumā runa ir par bronzas laikmetu un Mīnojas civilizāciju, proti par 2700 līdz 1400 gadu pirms mūsu ēras. Tā precīzi neviens to nav definējis, jo dikti sen tas viss ir bijis. Tā ir ļoti, ļoti sena vēsture un reāli kopš tiem laikiem ir saglabājies diezgan maz, kas ir loģiski. Šeit ir veikti daži atjaunošanas darbi, lai vispār varētu apjaust, kas ir bijis uz šiem sen seniem pamatiem. Lai pilnībā uzburtu to laiku situāciju, ir krietni jāpieslēdz paša iztēle.

Viennozīmīgi gan var teikt, ka ši vieta ir unikāla ar daudzstāvu apbūvi un ūdensapgādes risinājumiem jau tik ļoti senā pagātnē. Arī Mīnotaura stāstam gan jau ir pamats, sienu gleznojumu atjaunotie fragmenti šķiet visai ticami.

Par visiem stāstiem ap šo saglabājušos pagātnes brīnumu man īsti nav pārliecības, tur vēl ilgi vēsturnieki “šķēpus lauzīs”. Gluži visos nostūros arī tūristus nelaiž, notiek izzināšanas un daļējas atjaunošanas pasākumi.

Noteikti daudz pilnvērtīgākus iespaidus no šīs vietas var gūt ar lielāku vēstures zināšanu bagāžu. Ieejas biļete pieaugušajam šeit maksā 15.00 EUR (Šis bija dārgākais mūsu apmeklētais objekts visa ceļojuma laikā, kas salīdzinoši ar Eiropas cenām ir lēti).

Komplektā ar pili tiek piedāvāts arī muzeja apmeklējums, kas atrodas galvaspilsētā. Taču mēs izvēlējāmies vairāk pievērsties dabas skatu iespaidu kolekcionēšanai. Ar divām stundām principā ir pietiekoši, lai visu piejamo bez steigas izstaigātu un apskatītu pils teritorijā.

Nākošais objekts ir pazemes alas. Krētā ir vairākas apmeklētājiem atvērtas pazemes alas. Sfendoni Cave in Zoniana izvēlamies tāpēc, ka ir gandrīz pa ceļam uz mūsu mājvietu. Tikai 45 km, bet stundas braucienā no pils. Skaidrs, ka ceļš ir pa kalniem. Praktiski visa sala ir tikai kalni. Tikai nedaudz līdzenāka ir ziemeļu mala, tāpēc arī vieglāk un ātrāk izbraucama.

Alās ielaiž tikai gida pavadībā, tāpēc iznāk kādu minūti uzgaidīt, laiski baudot kalnu ainavu.

Ekskursija ilgst apmēram 40min, maksā 5 EUR, un iekštelpās jālieto sejas maskas.

Stalaktīti un stalagnīti izveidojuši neatkārtojamus veidojumus, arī izgaismojums ir gaumīgs.

Šovakar ir plānotas grila vakariņas mūsu villā, tāpēc gluži tumsu negaidām un dodamies māju virzienā. Tiesa, pa ceļam vēl piestājam pie kāda gaumīga klostera, no kurienes paveras glīta ainava uz ieleju.

Un, kā plānots, vakarā baudam lieliskās villas priekšrocības!

Visas ekstras papildina Krētas dabas veltes. Vīģes tur aug kā pie mums āboli. Un arbūzi kā gurķi… Mums tieši blakus bija arbūzu un meloņu lauks, kur raža gan bija jau novākta, tomēr kāds nestandarta arbūziņš bija aizķēries. Izmērā necili, bet nogatavojušies uz lauka un ļoti gardi.

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *