• Vecpilsēta
  • Stefan Sala
  • Statuja

Melnkalnes Pludmales Pērles – Sv. Stefan Sala un Budva

posted in: Melnkalne | 0

18. augusts. Rīts jau pienāk mierīgs, jo lieli pārbraucieni tuvākajā laikā nav plānoti. Pēc brokastīm visi uz pludmali. Priekš vietējiem vēl agrs un cilvēku ir ļoti maz, lai arī saulīte jau pamatīgi silda. Pirmais, kas mūs pārsteidz ir bruņurupucis, kurš šiverē piejūras mežiņā.

Bruņurupucis

Kā vēlāk izrādījās, tie te ir, kā mums kaķi. Dzīvo mierīgi savvaļā un ne par ko nestreso.

Viss lieliski, pludmalē vietēji izrakuši bedri zilā māla „ieguvei”. Daži nomālējušies visi, citi sāpošās vietas dakterē, jādomā, ka palīdz.

Man jau tā gulēšana pludmalē tā nevedas un kopā ar līdzīgi domājošiem pastaigājamies pa piekrastes klintīm un mežu. Žēl, bet netīrība dramatiska – jāskatās, kur kāju spert… Tai pat laikā skats no klintīm un jūra skaista. Salasām no kokiem čiekurus, vakarā cepsim kamīnā barbekjū.

Pēcpusdienā braucam apskatīt netālu esošo Melnkalnes  „piekrastes pērli” – Sv. Stefan salu. Šī vieta arī vienmēr tiek pozicionēta kā Melnkalnes vizītkarte. Te viss ir citādāk, perfekti uzkopts, glīts un kārtīgs.

Stefan Sala

Mums gan lemts tikai nofotografēties uz salas fona, jo iekšā tur var tikt tikai rezervējot viesnīcas numuriņu, vai vismaz galdiņu restorānā. Par cenām tā speciāli pat neinteresējos, jo pagulšņāt dienu apsargātā un iežogotā pludmalē uz mīkstiem „ļežakiem” salas ielīcī vien jau maksāja 70 eur.

Stefan Sala

Parks pirms nokļūšanas salā gan pieejams visiem un tiešām ļoti skaists un sakopts.

Parks

Tālāk braucam uz Budvu. Nekas nav īpaši jāmeklē, viss ir tepat vien piekrastē. Vecpilsēta sena, ar vēsturisku auru.

Vecpilsēta

Man jau vairāk patīk tā promenāde. Varu iedomāties, kā šeit ir, kad jūrā pūš. Un, protams, Budvas pilsētas simbols – dejotājas skulptūra. Tur jau pat uz foto sesiju rindā jāstāv. Man jau, protams, arī vajag.

Statuja

Promenāde

Pēc nelielās kultūras programmas, dodamies atpakaļ uz apartamentiem uz barbekjū vakaru. Mājiņa ir ļoti ērti izkārtota, sevišķi lielākām kompānijām. Virtuves logs ir atbīdāms, nevis verams, kas ir ļoti ērti produktu pasniegšanai no virtuves uz dārza terasi un kamīnu. Dārzs ir norobežots no ielas tā kā neviens nevar pat ielūrēt, kas notiek iekšpusē. Ja nu vienīgi ceptās gaļas smarža nodod.

Vakars

Kamīna gaļa

Jauki pavadīta diena.

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *