Pārbrauciens uz Peloponesas Rietumu Krastu Caur Seno Olimpiju

posted in: Grieķija | 0

Ir pienācis svētdienas rīts un puse ceļojuma laika ir pagājusi. No rīta veikli savācam savas mantas, kas ir tik pa somai katram, un atvadāmies no izpalīdzīgā saimnieka, lai dotos uz otru Peloponesas krastu, kur mums ir noīrēta villa pašā jūras malā. Taču vispirms neliela ekskursija iekšzemē, un vēl viens īpaši nozīmīgais vēstures objekts – senā Olimpija.

Sākumā izmantojam autobāni, tad jau pa mazākiem ceļiem, kas pārsvarā ir ļoti labā stāvoklī. Tik pieminēšu, ka policisti ar radariem tika manīti visai bieži. Vietējie braucēji ir ļoti koleģiāli, un gandrīz katrs pretim braucošais pabrīna par gaidāmo posteni.

Līkumotais un kalnainais ceļš ved caur varen skaisto Arkadia kalnu reģionu. Piestāt un priecāties par burvīgajām ainavām var ik pa brīdim. Visvairāk pārsteidza nelielās un mīlīgās pilsētiņas.

It kā varētu domāt, ka tālāk no pludmalēm varētu būt ne tik sakopts, bet patiesība pozitīvi pārsteidza. Šis reģions piesaista tūristus ar izcilajām pārgājienu takām. Pa apvidus kalniem un gravām ir izveidota Menalon pārgājiena maršruts 75 km garumā, kas ir pirmais Grieķijā un viens starp 10 Eiropā, kam ir piešķirts internacionālais sertifikāts “Leading Quality Trail – Best of Europe”.

Visu maršrutu iziet mums noteikti nesanāks, taču vienu daļu esam ieplānojuši izstaigāt gan, bet ne šodien. No mūsu nākošās mītnes vietas tas nav sevišķi tālu.

Šodien piestāsim senajā Olimpijā. Lai gan šeit atkal par apskates objektiem dominē drupas, taču šoreiz respektēsim šo unikālo vēsturisko vērtību.

Senās Olimpijas komplekss sastāv no 2 muzejiem: Olimpisko spēļu muzejs un Olimpijas Arheoloģijas muzejs, kā arī no senā stadiona, Heras un Zeva tempļiem un citu vēsturisko būvju fragmentiem. Ieejas maksa 12 EUR.

Jāsaka, ka salīdzinoši ar iepriekš skatītajiem arheoloģiskajiem objektiem, Olimpijā ir diezgan daudz saglabājušās būvju oriģinālās daļas.

Neapšaubāmi, ka jāuztaisa fotogrāfijas vietā, kur pirms katrām olimpiskajām spēlēm iededz olimpisko lāpu. Patiesībā nekas īpaši neizceļ šo vietu, tik vien, kā ievilkām ķeksīti pašu biogrāfijā, ka esam šeit bijuši.

Interesantāk jau bija pašiem izstaigāt seno stadionu. Mazais Artūrs pat droši pieveica distanci skrienot, kā sportisti pirms tūkstošiem gadu.

Protams, izstaigājam visu teritoriju, kur var apbrīnot gadu tūkstošiem senas kolonnas un sienu fragmentus. Praktiski visu apskatīt pietiek ar 3-4 stundām.

Pēcpusdienā dodamies uz Kiparisia. Tur pašā jūras malā dzīvosim šo nedēļu. Vieta vienkārši fantastiska. Villa Caprice 08 atrodas nomaļus no pilsētas. Ar pirmo reizi pat neatradām pareizo ceļu, navigācija apmaldījās.

Vairāk par villu var skatīt šeit: https://www.novasol.com/holidayhome/greece/holiday-home-kyparissia-messinia-gpe177?adults=2&children=0&pets=0

Vakariņas jau baudām uz balkona ar skatu uz jūru. Tikai jāatver sētas vārtiņi un esam gandrīz privātā pludmalē. Šīs mājas rezervējums mums ir ļoti labs vietas, cenas un komforta ieguvums. Villa pie pašas jūras, aprīkota ar visu nepieciešamo un cenā ap 100 EUR cilvēkam nedēļā. Lai arī dažas lietas ir vairāk nolietotas un nav perfektas, kopsummā ir izcili.

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *