• Niagara
  • Kuģis
  • bridinajums

Niagāras Upes Pastaigu Takas Whirlpool un Devil’s Hole Parki

posted in: ASV | 0

Lejpus pa Niagāras upi ir atrodamas lieliski izveidotas pastaigu takas gan pa krasta klinšu virsotnēm, gan gar upes gultni. To garums gar upi ir 7,5 jūdzes (12km). Plus vēl takas lejā un augšā uz upes gultni. Baidos, ka dienas laikā pilnīgi visu būs pagrūti izstaigāt. Marķētas skaitās astoņas takas. Es ieteiktu pieturēties pie 2.takas (Niagara Gorge Rim Trail). Tā sākās no ūdenskrituma un ved gar pašu krasta augšu garām izcilākajiem skatu punktiem (kopgarums 6,2 jūdzes (9,9km) vienā virzienā!).

Niagara

Ja sanāk doties turp un atpakaļ, tad loģiski būtu izvēlēties vienā virzienā gar upi, otrā pa augšu. Taču tik vienkārši vis nesanāk: 4.taka (Great Gorge Railway Trail) un 5.taka (Whirlpool Rapids Trail) nav savienotas!

bridinajums

Iespējams, ka oficiālais uzraksts neattur no mēģinājuma savienot šīs takas, bet līdzpilsoņu pierakstītais komentārs man lika apdomāties (“But for real, this sign is true. We couldn’t make it much further, water is too high. Save the time we didn’t. The trail ends.”). Neko darīt, jāveic papildus kāpiens augšā un lejā, kā arī pāris liekas jūdzes. Piedevām „vietējie iemītnieki” arī atgādināja „nedzīt jokus”.

čūska

Varētu domāt, ka pietiek ar skatu no augša. Nē, tam pilnībā nepiekrītu. Šī varenā upe ir jāsajūt tuvumā. Velna alas (Devil’s Hole) maršrutā pati ala ir neizteiksmīgs caurums klintī. Taču sajust upes straumi, tas ir „cool”.

Upes krāces

Visiespaidīgākā vieta pie upes ir Virpuļkrāces (Whirpool Rapids) (taka nr. 5). Zinātāji teica, ka ūdens straumes ātrums šeit ir ap 30 jūdzēm stundā (48 km/h). Skats ir fantastisks. No augšas redz, ka lejā ir krāces.

Kuģis

Bet lejā var sajust, kā dreb klints pamatne zem kājām no varenās ūdens straumes. Ja par pašu Niagāras ūdenskritumu ir atrodami daudz apraksti, tad šī vieta man bija ļoti vērtīgs un efektīvs atklājums.

Upe

Līdz krācēm ir iespējams piekļūt arī pa upi ar ļoti jaudīgām motorlaivām. Taču pašas krāces laivas nešķērso! No ASV puses ērtākais piekļuves punkts šai atrakcijai ir Lewiston pilsētiņā un izmaksā tas 67.00$.

Kuģis

Kopsavilkumā secināju, ka ainaviskā Niagāras upes aiza ir līdzvērtīgs apskates objekts pašam ūdenskritumam. Jārēķinās tikai ar Amerikas izmēriem. Te viss ir liels un atbilstoši laikam un spējām jānovērtē attālumi. Ja laiks ir pavisam maz, tad daļu pastaigas var aizstāt ar pārbraucienu ar automašīnu. Gar krastu ved vecais autoceļš, kur tagad ir satiksmes ierobežojumi: slēgts komerctransportam, ierobežots ātrums, atsevišķa brauktuve paredzēta gājējiem un velosipēdiem. Apstāties var tikai parka stāvvietās (bezmaksas). Šerifi pastiprināti uzrauga kārtību apkārtnē.

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *