• Sudrabkazas
  • Carvoeiro taka

Jaunā Kulinārā Pieredze un Sapņainā Algarves Romantika Ceļojuma Noslēgumā

posted in: Portugāle | 0

Dzīvojot nedēļu tik glaunā villā, protams, jāizbauda ir arī ērtības, kas tiek piedāvātas tepat jau izkāpjot no gultas. Vispirms jau jāpiemin āra baseins, kāds mūsu platuma grādos netiek iekārtots klimata dēļ (izņēmumi, protams, ir). Septembra vidū mums temperatūra šeit dienā ir pat virs +30C un naktīs daudz nenoslīd zem +20C. Nav slikta alternatīva sāļajam okeāna ūdenim. Neapšaubāmi ir savi plusi un mīnusi, bet galvenais ir iespēja izvēlēties. Jebkurā gadījumā rīta dušas vietā ir unikāla iespēja baudīt rīta peldi, kā arī saķert saules pigmentu, nedodoties ārpus pagalma. Sīkāka informācija par villu un cenām šeit.

Ļoti liela priekšrocība ir arī iekārtotais āra grils. Jau pirmajā vakarā likām lietā iespēju tikt pie uz vīģu koku malkas cepta barbekjū.

Vīģu malka

Gaļa lielveikalos ir nopērkama tādā pašā cenā kā Latvijā, bet rezultāts jau domās vien, ka gatavots uz ekskluzīvas malkas, šķiet perfekts. Malku atliek tikai salasīt, kur vietējie izzāģē dārzus. Veikalos ir pieejamas arī kokogles, taču ne šoreiz.

barbecue

Vakarā mums pievienojas arī mājas saimnieks – sirms kungs, kurš novērtē mūsu aktivitātes, un uzaicina mani kopā ar viņu apmeklēt Portimao tirgu. Nākošajā rītā kopā braucam apraudzīt svaigāko jūras velšu izvēli. Tirgus nav izreklamēts pilsētā ar plakātiem, un vispirms jāatrod tā īstā atrašanās vieta Av. São João de Deus, 8500-508 Portimão, Portugāle:

Portimão market

Īpaša pievienotā vērtība ir vietējā saimnieka ieteikumi un situācijas zināšana (samērā brīvi varējām sarunāties angliski). Pie nelieliem pirkumiem nekādas dižās cenu atlaides gan netiek piemērotas, jo tirgotāji ir droši, ka līdz pusdienām visa ejošākā prece tiks iztirgota.

Portimao zivis

Portimao zivis

Portimao zivis

Acis žilbst no zivju un visādu citādu zemūdens radību daudzveidības. Neuzdrošinos arī izmēģināt galīgi nepazīstamus brīnumus. Arī mans pavadonis iesaka nekļūdīgas vērtības: vietējo sardīni. Kas interesanti, ka mazākas sardīnes ir dārgākas par lielāka izmēra sugas māsām. Cena no 3 līdz 5 eur kilogramā. Nelielai daudzveidībai vēl nopērku līdzīgas zivis – Carapaus (mazāk treknas par sardīnēm, bet arī ļoti sulīgas).

Tirgū ir nopērkami arī svaigi augļi un citas pārtikas lietas. Taču šoreiz uzsvars tiek likts uz zivīm. Saimnieks uzstāj, ka vakarā pats atnākšot pagatavot zivis grilā. Viņam ir sava recepte!

Grilletas zivis

Un rezultāts nelika vilties. Kādi 5 kg zivju tika notiesāti uzreiz. Vajadzēja pat šādas gastronomiskās izvirtības atkārtot citu vakaru. Cepšanas metode arī ir nedaudz citāda, kā mums ierasts, bet to izzināt ir jāpiedalās pašiem uz vietas…

Grillēšana

Un pēc sātīgām vakariņām ir tikai jāpakāpjas uz mājas jumtu, kur iekārtots neliels balkons, no kura paveras romantiska ainava uz okeānu, saullēktu vai saulrietu. Viss iespējams, atkarīgs no noskaņojuma.

Vīns saulrietā

Un punktu vakara izklaidēm ir jāpieliek ar peldi naksnīgajā okeānā. Tā ir pusstundas pastaiga ar atsvaidzinošo peldi nedaudz viļņojošajā okeānā. Bīstamākā radība, kas gadījās mums ceļā bija šis sabijies ezītis. Labākai redzamībai gan nav slikti, ja līdz ir kabatas lukturītis.

Ezis

Kā jau minēju, tad katru dienu apmeklējām citas pludmales, lai gūtu vairāk iespaidu par Algarves piekrasti. Protams, nedēļas laikā nav iespējams pabūt visur, taču ievērojamākās vietas nedaudz aprakstīšu.

Tā, piemēram, pilsētā ir vairākas norādes uz praia (pludmale) Carvoeiro. Piebraucot pie tās, neko sevišķu nemana – labiekārtota pilsētas pludmale, kas nebūt nav mūsu favorīts. Ir estrādīte, kur spēlē muzikanti. Noteikti vakaros šeit ballītes sit augstu vilni.

Praia Carvoeiro

Esam šeit ieklīduši bez iepriekšējās sagatavošanās un informācijas apguves. Uzmanību piesaista varen glīta un liela no dēļiem izveidota taka virs klintīm ar skaistu skatu uz okeānu.

Carvoeiro taka

Un izrādās, ka šī labiekārtota taka ved uz unikālu alu, eju un taku kompleksu- tādu kā minipilsētu Algar Seco. Klintīs vietām ir izcirstas kāpnes, ērtākai nokļūšanai citā augstuma līmenī.

Algar Seco

Ir pieejama kafejnīca vēsa dzēriena nobaudīšanai, vai arī atvēsināties var iekāpjot kādā seklākā līcītī vai ieejot dziļāk kādā alā, no kuras nāk zemes veldzējums. Atraktīvākie jaunieši izmanto iespēju pilnveidot lēkšanu no klints. Vieta šeit tam piemērota, kāpnes izkaltas arī izkāpšanai no ūdens.

klints

klints

Viennozīmīgi šajā vietā ir vērts pavadīt kādu dienu. Ja nepatīk pilsētas pludmale un gribas kādu romantiskāku saules peldi, tad uz rietumu pusi ir vairākas nelielas, klusas pludmalītes, uz kurām var nokļūt, ejot kājām pa krasta klintīm vai pat mērojot kādu gabalu peldus.

Algarve krasts

Papildus no centrālās pludmales tiek piedāvātas ekskursijas ar laivām, apskatot arī tuvākās alas, kurām ir piekļuve tikai no ūdens. Sasniedzamā attālumā ir iespējas visāda veida atpūtai, iesaku!

Pieminēšu noteikti arī šo daudziem jauniem pāriem nozīmīgu vietu Igreja de Nossa Senhora da Rocha. Lai arī pludmale šeit ne ar ko neizceļas, bet šaurais klints rags ar mazu, bet brīnum jauku baznīciņu, ir elpu aizraujoša vieta kāzu ceremonijai! Mēs arī atļāvāmies pasapņot, jo nupat sagaidītas sudrabkāzas.

Sudrabkazas

Klints baznica

Sagadījās arī, ka kļuvām par lieciniekiem kādai kāzu ceremonijai. Ļoti skaists pasākums un, neskatoties uz septembra otru pusi, laiks uzvalka valkāšanai vēl krietni pa karstu.

Klints baznica

Tā kā lūgto viesu sarakstā nebijām, tad devāmies pastaigā pa takām klusākas pludmales meklējumos. Un, kā jau visā piekrastē, skati atkal paveras varen skaisti. Te klintis kuģu formā, te krasti aizrauj ar savu stāvumu un krāsu salikumu. Vienkārši skaisti to pašam redzēt.

Kugu klintis

Starp klintīm ik pa gabaliņam glītas smilšu pludmales. Ūdens dzidrs un silts. Brīnišķigs septembris.

Kā galapunktu pastaigai izvēlamies Praia das Fontainhas. Gluži vienīgie neesam, bet izbaudīt mieru, okeāna šalkoņu un pavērot zivis piekrastes akmeņainajā līcītī nekas netraucē.

Praia das Fontainhas

Ceļot pašiem, tas ir lieliski!

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *