Melnkalne Divās Nedēļās

posted in: Melnkalne | 0

Pēc ļoti veiksmīgā pagājušā gada vasaras ceļojuma uz Gruziju, šogad esam nolēmuši apceļot Melnkalni. Pēc klimata un dabas tā ir ļoti līdzīga Gruzijai. Šeit ir ļoti skaisti Balkānu kalni ar bezgala skaistiem kanjoniem un fantastika Adrijas jūra ar kristāldzidru ūdeni un zemūdens ainavām. Pozitīvi ir arī Melnkalnes Eiropas piederība – tur var aizbraukt ar savām mašīnām, kas tomēr ir pluss. Vienmēr ir blakus kāda neliela, bet pašiem sava privāta telpa un pārvietošanās neatkarība.

Melnkalne

Ceļojumu sākām plānot laicīgi, jau pavasarī rezervējot galvenās naktsmītnes. Tad arī ir iespējams sameklēt ļoti labus apartamentus par aptuveni 10 eur cilvēkam par nakti. Protams, ir atrodami arī lētāki piedāvājumi, taču tad jau gan visticamāk būs kādi nepatīkami „pārsteigumi”. Sākumā domājām braukt kādi 8 cilvēki, taču pozitīvo iepriekšējo ceļojumu emociju uzmundrināti, beigās kopā sanācām 17. Bezvīzu režīma dēļ, Melnkalni par atvaļinājuma galamērķi bieži izvēlas krievu tūristi, bet šogad korekcijas ir ieviesusi Krievijas sankciju krīze.

Brauciena laiku izvēlamies augusta beigas, kas eiropiešiem jau ir sezonas noslēgums, bet man šķiet vislabākais un arī augļiem bagātākais laiks. Arī temperatūra atbilst Baltijas karstākajām vasarām un dienas garums vēl ir pietiekošs.

Šeit īss mūsu ceļojuma plāns:

12.augusts (piektdiena) – Izbraucam no Rīgas līdz Brno (Čehija)

13.augusts (sestdiena) – Braucam no Brno līdz Makarskai (Horvātija, Adrijas jūras piekraste)

14.augusts (svētdiena) – Baudām sauli, jūru un kalnu kempingā Dole (Živogošce).

15.augusts (pirmdiena) – Braucam caur Bosnijai uz Melnkalnes Durmitoru kalniem – Žabljaku.

16.augusts (otrdiena) – Kāpjam augstākajā Melnkalnes virsotnē Bobotov Kuk un staigājam Durmitor Nacinālajā parkā

17.augusts (trešdiena) – Čurevac skatu vieta augstākajā Taras kanjona vietā; Taras tilts ar Zip line nobraucienu; Moračas kanjons un klosteris un vakarā iebraucam Sutomorē.

18. – 23. augusts – Dzīvojam apartamentā Sutomorē un apmeklējam visas iespējamās apkārtnes apskates vietas (un šādu skaistu vietu ir daudz!) pēc katra paša vēlmēm

24.augusts (trešdiena) – Braucam uz Bunas avotu Blagaj ciemā un Mostaru (Bosnija Hercogovina), vakarā kempingā pie Splitas (Horvātija).

25.augusts (ceturtdiena) – Izbaudām pēdējo ceļojuma dienu pie Adrijas jūras, vakarā pastaiga pa Splitas vecpilsētu.

26.augusts (piektdiena) – Izbraucam uz mājām. Nakšņošana vai braukšana pēc pašsajūtas.


12.augusts. Ceļojuma sākums

Iepriekšējā vakarā maizītes ceļam jau sagatavotas un, termosos iepildot karstu kafiju, ceļojums var sākties. Izbraucam no Rīgas tikai ar kādu 15 minūšu nokavēšanos, proti 5:15. Ārā +8C, tīrās šausmas vasarai. Braucam ar trim mašīnām: VW Passat – 4 cilvēki, VW Sharan – 6 cilvēki un Renault Trafic – 5 cilvēki un daudz bagāžas, tai skaitā piepūšamā laiva ar nelielu motoru. Pirmais pitstops jau Bauskas Statoilā. Un tā vēl vairākus simtus kilometru cauri Lietuvai un Polijai. Īpaši neskrienam, taču arī nevajadzīgi nečammājamies.

9:45 iebraucam Polijā. Ceļš labs, spīd saulīte, bet ārā laiks tiek klasificēts kā auksts +15,5C. Par braukšanu cauri Polijai īpaši daudz interesanta nav ko aprakstīt. Var tikai atzīmēt, ka ar katru nākošo reizi, braucot cauri šai zemei, nebeidz brīnīties, cik poļi veiksmīgi iegulda Eiropas naudu savos ceļos. Kopš iestāšanās Eiropas savienībā Polijas ceļi ir radikāli uzlaboti un no jauna uzbūvēti praktiski visur. Paliek tikai ģeogrāfiskā aizķeršanās – Polija ir liela, bet, lai mēs nokļūtu Eiropā, cauri tai ir jāizbrauc.

Tā mēs 19:25 iebraucam Čehijā (nobraukti 1044 km). Līdz naktsmītnei Brno priekšpilsētiņā Ostopovicē vēl pārsimts kilometri jāpievar, taču ceļi šeit labi un ātri. Pēc plāna Brno lielveikalā esam 20:40. Tas mūs pilnībā apmierina, jo veikali šeit strādā līdz 22:00 un varam iepirkt kaut ko no pārtikas, bet galvenais – lēto un garšīgo čehu aliņu. Tā kā mūsu kompānijā ir „kravas” ietilpīgs busiņš, tad taupīts šim mērķim netiek.

Atpūtas Pauze

Naktsmītne ir tikai pāris kilometrus nost no mūsu taisnā maršruta un pēc mašīnas odometra rādījuma esam nobraukuši 1230 km (te gan rādījumi katrai mašīnai atšķīrās; uzrādītais ir Passat nobraukums). Hotelis nav nekāds krutais, taču gana tīrs un omulīgs. Izgulēties tālākajam ceļam tieši laikā.

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *