Ķerot Grieķijas Vēsturisko Elpu Nafplio Cietoksnī un Epidaura Amfiteātrī

posted in: Grieķija | 0

Jauns rīts nāk ar lielisku laiku un noskaņojumu. Saulīte ilgi gulšņāt neļauj, jo ir taču tik daudz, ko redzēt šajā pasaules malā, kur visur caurstrāvo senās vēstures elpa un brīnumskaista daba.

Pēc īsām brokastīm esam gatavi doties ceļā no viesmīlīgā Dimitra mājas.

Šodien esam ieplānojuši izstaigāt senās Nafplio (Palamidi) cietokšņa mūrus un vecpilsētu, kā arī pašiem pārliecināties par Epidauras amfiteātra akustikas fenomenu. Pa ceļam piestājam vēl kādā ļoti vēsturiskiem faktiem apvītā vietā – Mikēnās.

Iepriekš gan jau vienojāmies šo objektu sīkākai izpētei nepakļaut, jo kaut kā mūs visus atturēja, ka šeit ir nogalināti tik daudz tā laika ievērojamo pilsoņu un tas ir tāds, kā kapeņu kalns. Ar cieņu uz to noraudzījāmies no attāluma, ietaupot arī 12 eur par apmeklējuma biļeti.

Pēc neilga brīža jau iebraucam Nafplio. Tuvāk vecpilsētai izskatās problemātiski novietotot automašīnas, taču stāvvieta, kas ir kopīga pilsētas pludmalei un turpat pie trepēm augšup uz cietoksni, vietas vēl bija gana. Patiesībā ir iespējams arī uzbraukt ar mašīnām līdz senajiem mūriem, bet šie vēsturiskie 913 pakāpieni noteikti ir neiztrūkstoša apmeklējuma sastāvdaļa.

Cietoksnī ieeja ir ar biļetēm (8 EUR), kas jāiegādājas ir jau uzkāpjot pa trepēm, bet par ieejas maksu informācija ir kāpņu sākumā. Cietoksnis ir diezgan paliels un ar skaistiem skatiem.

Jūras zilos toņus vislabāk ir skatīt no augšas. 216 metru augstā cietokšņa klints ir pareizā vieta šīm sajūtām. Arī akmens mūri ir tīri labi saglabājušies, jo ir salīdzinoši jauni (1714.gads).

Cietokšņa apskatei 2-3 stundas ir pietiekoši, bet tad vēl pati Nafplio vecpilsēta ar promenādi apkārt pussalai.

Dienas vidū visnotaļ jaukā pilsētiņa ir pustukša. Vispirms jau grieķiem ir siesta, un tūristu sezonas beigas arī atstāj iespaidu, īpaši nedaudz mazāk populārās apskates vietās.

Mums, kā apmeklētājiem, tas tieši der. Ejot apkārt pussalai pa promenādi esam vienīgie.

Pēc piesātinātās pastaigas, protams, pelde siltajā jūrā. Tad tavernas (kroga) meklējumi pusdienu maltītei. Parasti labākie piedāvājumi ir ārpus pilsētas centra.

Pēcpusdienā braucam uz Epidauru. Tas ir kādi 40 km uz austrumiem no Nafplio. Ierodamies tur pēc 17:00, bet apmeklētājiem apskates objekts ir pieejams līdz 19:00. Šis jau ir top tūrisma objekts un biļetīte arī maksā 12 EUR.

Šajā laikā lielie tūristu autobusi jau ir prom un bez drūzmas izstaigājam slaveno amfiteātri, kura pirmsākumi meklējami vēl 4. gadsimtā pirms mūsu ēras. Galvenā šīs vietas īpašība ir perfektā akustika.

Par to tiešām pārliecinājāmies. Pašā augšā ir perfekti dzirdams viss, kas notiek skatuves centrā, pat monētas šķindoņa. Tiesa arī savstarpējās sarunas ir ļoti labi saklausāmas. Tāpēc skatītājiem izrādes laikā jābūt klusiem.

Amfiteātris ir galvenais objekts visā šajā arheoloģiskajā kompleksā, kas laika gaitā ir piedzīvojis arī kādus atjaunošanas pasākumus. Pārējās būves var tikai nojaust, bet tam vajadzīgas vai nu krietni plašākas vēstures zināšanas, vai īpaša iztēle.

Stadions ir atpazīstams pēc tā formas, bet no ēkām maz kas ir saglabājies. Patiesībā jau pagājuši pat vairāki gadsimti, un ir liels brīnums, ka ir atrodamas visas šīs vēsturiskās relikvijas.

Līdz slēgšanai esam visu apskatījuši. Praktiski vairāk par 2 stundām apskatei nav nepieciešams. Visas dienas garumā esam daudz apskatījuši un ieguvuši.

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *