Iepazīstot Francijas Kultūras Vēsturi Pierrefonds Pilī

posted in: Francija | 0

Francija, neapšaubāmi, ir viena no Eiropas kultūras šūpuļvalstīm. Ceļošana šajā valstī nevar neietvert tieši vēstures un kultūras apskates vietas. 2019. gada oktobrī esmu šeit darba komandējumā, taču sestdienu un svētdienu būtu grēks neizmantot, lai iepazītu franču vēsturi un ievērojamākās vietas.

Man ir iespēja būt Francijas ziemeļos, konkrētāk, viesnīca brīvdienām ir Kampaņjas (Compiegne) pilsētā, kādus 80 km uz ziemeļiem no Parīzes. Vietējie kolēģi, zinot manas intereses redzēt iespaidīgākās vietas, iesaka man apmeklēt šeit tuvumā esošās pilis. Dabas ainavas šeit ir skaistas, bet ne gluži “elpu aizraujošas”. Taču par senajām augstmaņu celtnēm ir daudz kas sakāms.

Sestdienas rītā sāku ar Pierrefonds pili, kas ir kādu 20 minūšu braucienā no viesnīcas. Ierodos tur pirms apmeklētājiem atvēlētā laika (no 5.septembra līdz 1. maijam pils darba laiks ir no 10:00 līdz 17:30, vasarā no 9:30 līdz 18:00). Pilsētiņa ir neliela, bet glīta ar skaistu parku un baznīcu.

Ieejas biļete pilī maksā 8 eur.

Šajā oktobra sestdienā apmeklētāju te nav daudz. Tas ļauj bez steigas staigāt pa lepnajām pils istabām un jūsmot par apbrīnojamiem interjeriem.

Kamīnus tajos laikos būvēja, lai malka nav daudz jāapstrādā. Lielākajās zālēs kamīna mutē var ievietot pat trīsmetrīgus baļķus. Izskatās, ka salt šajās telpās nevajadzēja.

Zāles viena greznāka par otru. Karaļi un princeses tikušas godātas un slavinātas visādos mākslas veidos. Ir ļoti iespaidīgi, un par vēstures faktiem informācija ir izlasāma mazos stendiņos, kas periodiski izvietoti pils telpās.

Pagrabā var gremdēties padziļinātā vēstures personāžu iepazīšanā.

Šeit gan ir padrūmi, taču vizuāli var apskatīt izcilākos vietējos franču vadoņus.

Interesanti ir tuvāk pavērot pils iekšpagalmu. No pirmā acu skata nekas satriecošs, bet tā gluži nav.

Uzmanību pievērsu pils sienu dekoriem. Tie veidoti gan mistisku dzīvnieku tēlā, gan cilvēku izskatā un katrs ir citādāks.

Neesmu eksperts arhitektūras mākslas jautājumos, tāpēc nekomentēšu smalkāk. Varu tikai teikt, ka bija ļoti interesanti šo visu redzēt realitātē.

Vēl interesanti ir izstaigāt pils ārējo parku. Tur uzstādīti daži seno laiku ieroči – smagu priekšmetu (lodes, akmeņi utml.) metēji.

Šis ierocis paredzēts 100kg mešanai 150m attālumā. Šo ieroci apkalpo 12 cilvēki, un stundas laikā to ir iespējams divas reizes izšaut. Ja kādam trāpa šādi izšauts priekšmets, tad ienaidnieki noteikti iet mazumā.

Kopumā mierīgai pils apskatei vajag kādas 2-3 stundas.

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *