Zakros un Katsounaki

posted in: Krēta | 0

Mūsu pēdējo ceļojuma dienu esam nolēmuši vairāk pievērsties relaksējošiem pasākumiem. Skaidrs, ka tik siltu saulīti šogad vairs nebūs lemts baudīt.

Brauksim uz dienvidaustrumu piekrasti. Tur vēl ir daudz kas neredzēts. Ielaižamies avantūrā un mēģinam izbraukt pa īsāku ceļu, kurš kartē tā īsti nav. Rezultātā pamatīgi ieberžamies, jo bez džipa šajos kalnu ceļos nevajag līst. Beigās jau izbraucam bez mašinas bojājumiem, taču neiesaku – tas nav tā vērts. Tad jau labāk kājām.

Pirmais mērķis ir Zakros, taču šoreiz neiesim pa aizu, bet gan tikai uz pludmali. Pludmalē esam gandrīz vieni, vēlāk pievienojās kāds vācu pāris, kuri tikko gājuši pa aizu. Lieliska kombinācija pēc pastaigas – pludmale.

Galvenais secinājums par šo salas daļu: krietni mazāk cilvēku, mazāk komercializēta vide un daudz apskates objektu brīvā dabā. Arī apartamenti ir pieejami lētāk. Mīnuss ir tas, ka tālu un ilgi braukt līdz populārākajiem objektiem, lēna pārvietošanās. Ceļi, kā visā Krētā ir labi, bet kalni – tur ātri nepabrauksi.

Pēc pāris stundām gribās redzēt vēl ko. Braucam gar piekrasti rietumu virzienā. Kādā ceļmalas stāvvietā piestājam un apbrīnojam kārtējo aizu no augšas – Katsounaki.

Patiesībā ši vieta tiek pozicionēta, kā pārgājienu apkārtne. Maršruti nav iezīmēti, jāiet pašiem, apbrīnojot kalnus un dabas skatus.

Vēlāk piestājam netālu esošajā Alotsolimni pludmalē. Pilnīgi vai neticami – visā plašajā pludmalē cilvēku gandrīz nav, lai gan pludmale patīkama, ūdens kristāldzidrs un silts.

Tā mierīgi baudām silto dienu, un kādā tavernā ar skatu uz jūru paēdam pusdienas, un īsumā paraugamies atpakaļ šajās divās nedēļās redzētajā un baudītajā.

Cik labi ir ceļot pašiem! Ar minimālu budžetu ir redzēts tik daudz. Neapšaubāmi, ka Krētā vēl būtu ļoti daudz, ko darīt. Noteikti iesaku to par atvaļinājuma galamērķi visiem, kas grib aktīvi atpūsties un apskatīt ļoti skaistas vietas.

Pēc divām nedēļām ir jāsāk atgriezties realitātē. Rīt lidojam mājās.

Paldies Krētai un tās labajiem cilvēkiem par viesmīlīgo uzņemšanu. Un paldies mūsu draugiem par lielisko atmosfēru un atbalstu visās aktivitātēs!

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *