• Ūdenskritums
  • turists
  • Kanjons

Finger Lakes “Odziņa” – Robert H. Treman Nacionālais Parks

posted in: ASV | 0

Šis Nacionālais parks arī ir viena no Finger Lakes reģiona „odziņām”. Tā galvenais apbrīnas objekts ir upes (strauta) izveidotā grava (aiza) un vairāki iespaidīgi ūdenskritumi. Galvenā ieeja ir no Ithaca pilsētas puses.

Robert-H Park

Pēc Watkins Glen parka apskates devos Ithaca pilsētas virzienā. Nepilnas stundas brauciens. Parks atrodas Cayuga ezera dienvidu galā vēl pāris jūdzes uz dienvidrietumiem no ezera. Ieplūstošā upe (strauts) izmēru ziņā ir nenozīmīga, toties kāda grava, vai, es teiktu kanjons, ir izveidojies tās gultnes ceļā, fantastic!

Tā kā man nebija pietiekošas informācijas par šo vietu, sāku ar uz ceļa ieraudzītām pirmajām norādēm. Sekojoši iebraucu no augšējās parka ieejas (Upper Park Entrance).  Iebraukšanas maksa demokrātiska: 8.00$. (Iebraukšanas biļete ir derīga arī Zemajā iebrauktuvē (Lower Park Entrance). Vēl mani ierobežoja laiks – pēc pāris stundām man darba tikšanās. Tāpēc šīs vietas apskate man iznāca nedaudz sasteigta, bet iespējams, ka labošu savu kļūdu, ja būs iespēja būt tur vēlreiz.

Augšējā iebrauktuve ir daudz tuvāk parka sirdij: Lucifer Falls: 115 pēdu (35m) augsts ūdenskritums. Iesākumā var papriecāties par ūdenskritumu virs vecajām dzirnavām.

Ūdenskritums

Tālākai parka apskatei ir jāizvēlas, pa kuru taku iet virzienā turp un pa kuru atpakaļ. Aizsteigšos pa priekšu manis paša aprakstam: Iesaku sākt parka apskati no lejas iebrauktuves! Tad iespējams ir pilnvērtīgāk gūt priekšstatu par šo unikālo dabīgo ieleju.

Bet tā kā esmu augšā, tad raugos pēc visa pieejamā. Lai apskatītu pašu galveno objektu Lucifer ūdenskritumu, ir jāizvēlas virziens, kurā veikt pastaigu. Ja izvēlēsieties iet lejā pa upi (Upper) Gorge Trail, tad apskatei ūdenskritumam no augšas būs jākāpj augšup pa labi iekārtotām kāpnēm (Cliff Staircase).

Kanjons

Pārvaramā augstumu starpība vienalga tiecas uz 0. Man labāk patīk kāpt pa trepēm uz augšu (lai arī kāpiens krietni augsts), tāpēc arī sekoju šim maršrutam. Kopējais šā apļa garums nav liels, kādi pāris kilometri, bet laika ziņā, pat ātrā solī, ar stundu ir par maz. Daudz kur gribas piestāt pavērot ūdens tecējumu un neatkārtojamos klinšu veidojumus.

Ūdenskritums

Galvenais iemesls, kāpēc šeit nav iespējams veikt visaptverošus fotouzņēmumus ir šīs vietas šaurums. Lucifer ūdenskritums atrodas šaurā aizā ar upes pagriezienu. Šeit ir tikai daži vispārēji fotouzņēmumi. Lai gūtu pilnvērtīgu sajūtu, tas ir jāredz pašam. Es tikai cenšos aprakstīt manas emocijas.

turists

Pēc augšējās daļas apskates devos uz parka apakšējo daļu. Tas nebija pareizi braukt ar mašīnu turp. Es neredzēju visu taku līdz augšējiem ūdenskritumiem. Laika trūkuma dēļ, arī nepaspēju izbaudīt peldi atvēsinošā ūdenī Enfield ūdenskrituma pakājē, kas noteikti būtu pašā laikā pēc visa parka izstaigāšanas.

Aprakstos ir minēts, ka takas kopgarumā ir 12 ūdenskritumi. Visa parka apskati pareizi būtu sākt no lejas. Augšup dodoties pa Gorge Trail gar upi būs jānoiet 2,05 jūdzes (3,3km) un lejā pa Rim Trail 2,25 jūdzes (3.6km). Attālums it kā nav liels, bet steigties nevajag, izbaudiet!

peldvieta

Secinājums ir sekojošs: Lai pilnvērtīgi izbaudītu dabas radītos mākslas darbus Robert H.Treman Nacionālajā parkā, tam ir jāvelta lielākā dienas daļa.

Bet, ja esiet fiziski aktīvi, tad ir iespējams ir apvienot Robert H.Treman State Park apmeklējumu ar Buttermilk Falls State Park. Bet par to jau ir cits apraksts.

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *