Dabas Vērtība Finger Lakes Reģionā – Taughannock Nacionālais Parks

posted in: ASV | 0

Šis Nacionālais parks ir viens no daudzajiem Finger Lakes reģionā, kuru noteikti ir vērts apskatīt. Atrast to nav grūti un tas nav apmeklētāju pārpildīts.

Taughannock-Falls-State-Park

Iespaidīgākais apskates objekts ir Taughannock ūdenskritums, kas izceļas ar tā brīvo ūdens kritiena augstumu – 215 pēdas (65,5 m) gleznainajās klintīs, kuru augstums sasniedz pat 400 pēdas (123 m).

udenskritums

Apskatei var izvēlēties divus veidus. Garais un pilnvērtīgākais ar kājām, kas ir 3 jūdžu (4.8 km) pa South Rim un North Rim takām plus taku uz ūdenskrituma pakāji 1 jūdze (1.6 km). Es gan izvēlējos īsāko un ātrāko, jo dienas plānā bija vēl citi apskates objekti.

Sāku ar skatiem no augšas. Parka augšējā daļā ir tilts pār upes aizu, kur ir arī mašīnu stāvvieta un izcilas skatu vietas uz krācēm dziļajā aizā.

Parks

Tāpat ir stāvvieta pie skatu punkta uz Taughannock ūdenskritumu no augšas. Kā teikt pašu „krējumu” iespējams „nosmelt”.

skatu laukums

Tālāk, lai nokļūtu paša ūdenskrituma pakājē, gan ir jāpastaigājas pa lēzenu un ar vairākiem soliņiem aprīkoto gājēju celiņu. Izcili piemērota taka pensijas vecuma tūristiem. Nav strauju kāpumu un kritumu, garums vienā virzienā nedaudz mazāk par jūdzi. Takas sākumā ir neliels ainavisks ūdenskritums.

turists

Ceļš visu laiku ved gar pašu upi. Vasaras laikā iespējams pat daļu noiet pa upes klinšaino gultni, ja ūdens līmenis to atļauj.

upe

Arī šajā ne pārāk garajā pastaigā ir daudz ko redzēt. Galva brīžiem neviļus atgāžas atpakaļ, lai saskatītu klinšu galus virs upes gultnes. Iespaidīgs augstums stāvai klintij. Kā jau viss pārsvarā Amerikā pārsteidz ar saviem izmēriem. Skaisti un iespaidīgi!

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *