• upe
  • Ieeja parkā
  • Norāde

Krāsu Kontrasti Watkins Glen Nacionālajā Parkā

posted in: ASV | 0

Šodien ir svētdiena un turpinu gūt maksimālus iespaidus par Ameriku. Vakar biju Lečvorsas Nacionālajā parkā. Iespaidi grandiozi. Esmu aizbraucis nedaudz vairāk uz austrumiem uz Pirksta ezeru rajonu (Finger Lakes region).

Watkins-Glen-State-Park

Informācija par iespējamiem apskates objektiem nav visai bagāta. Protams, ja ir laiks sameklēt internetā individuālus aprakstus, tad viss ir iegūstams. Šoreiz esmu bez iepriekšējas sagatavošanās ekskursijām. Un par nožēlu, viesnīcu personāls un vietējie amerikāņi paši nezina, kas ir apskatāms salīdzinoši tuvā apkārtnē. Tāpēc vajag ceļot pašam!

Watkins Glen Nacionālais parks atrodas Seneca ezera dienvidu galā. Tam ir divas ieejas: augšējā (Upper Entrance), kas atrodas augšup pa upi (strautu). Nevaru pat pateikt upes nosaukumu, un Galvenā ieeja (Main Entrance), kas atrodas pašā Watkins Glen mazpilsētā. Ieeja ir bez maksas. Ja vēlaties atstāt automašīnu parka stāvvietā, tas maksā 8.00$. Mašīnu brīvi var atstāt pārdesmit metrus tālāk pilsētas stāvvietās pie baznīcas, vai veikala. Iespējams informācijas trūkuma dēļ, ar mašīnas novietošanu nebija problēmas.

Ieeja parkā tika rekonstruēta. Bet tas neradīja neērtības.

Ieeja parkā

Kad iegāju pašaurajā upes izskalotajā aizā, „žoklis atkārās”. Ja iepriekšējais parks apdullināja ar iespaidīgiem izmēriem, tad šeit dominēja tieši krāsu kontrasts un krāšņums.

turists

Par nožēlu bildē to neredz, atliek ticēt manām rakstītajām emocijām. Aizas krāšņums slēpjas tieši šaurumā un dziļumā.

aiza

Parka apskate aizņems pāris stundas. Attālums līdz taku beigām ir kādas 1,5 jūdzes (2,4 km). Daļu ceļa var veikt tieši gar upi, daļu pa mežu virs klintīm. Nav jāatgriežas atpakaļ pa to pašu ceļu, kā turp.

No klintīm upē ietek pāris strauti, kuriem pa apakšu ved gājēju takas.

taka

Neskatoties uz nelielo mašīnu daudzumu, tūristi bija manāmi. To neapšaubāmi pastiprināja svētdienas efekts. Lai arī takas ir pašauras, taču vietas pietika visiem. Iespējams, ka lielākas reklāmas iespaidā šis parks kļūtu „pārapmeklēts”. Bet pa kluso pareklamēšu: Apskatiet to!!!

klints

Augstāk tiltiņam un pāri plūstošajam strautam aiza kļūst platāka un zemāka. Ir laiks pavērot iežu slāņojumu. Ūdens ir tīrs un dzidrs. Ir patīkami uzturēties šeit, gaiss atsvaidzinošs, jo aukstais strauta ūdens to dzesē un saule tieši netiek iespīdēt šaurajā aizā.

upe

Dabas izveidotie mākslas darbi šeit ir fantastiski! Apskate nav apgrūtinoši ilga. Lieliska vieta paša emociju akumulatoru uzlādēšanai.

Kā nelielu papildinājumu privātai foto kolekcijai un skatu iemūžināšanai, ieteikšu noteikti piestāt pie iespaidīga ūdenskrituma Chequaga Falls nedaudz uz dienvidiem Montour ciematā.

Shequaga-Falls-Park

Šeit gan ir tikai viena ekskluzīvs apskates objekts. Nepieciešams ir tikai atrast šo vietu un izkāpt no mašīnas. Sekojiet vietējām norādēm!!! Navigācija melo. Paredzēta stāvvieta ir tikai kādām trim automašīnām, bet vieta tur ir nošķirta no galvenās satiksmes plūsmas un apskates laiks 10 min ir pietiekošs.

Norāde

udens

Tā kā šo objektu apskate neaizņema visu dienu, tad mans ceļš turpinājās uz Robert H.Treman Nacionālo parku.

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *