Agia Triada Tzagaroli Klosteris, Sātana Aiza (Seitan Limania) un Chania

posted in: Krēta | 0

Ir pienācis mūsu pēdējais rīts villā Thallas Stavromenos Beach. Nedēļa ir aizskrējusi vēja spārniem. Pēdējās kopīgās brokastis mūsu pludmales mājā, un mēs ar Kaspīšiem dodamies uz salas rietumiem. Pārcelšanās dienā kultūras programma ir saplānota iespaidīga. Sākam ar kādu bizantiešu klosteri Chanias pussalas vidū: Svētās trīsvienības Tzagaroli klosteris. Vieta populāra, par to jau liecina lielā autobusa stāvvieta pie tā. Taču mūsu viesošanās reizē ir tikai viena lielāka grupa, kas uzsvaru lika vīna degustācijai vēsajā pagrabā.

Vieta iespaidīga, lai arī atrodas klaja lauka vidū. Klosterī vēl saimnieko mūki, bet ir pielāgojušies mūsdienu tehnoloģijām un ieejas biļetes maksu 4 EUR pieņem no telefona.

Centrālā baznīca ir bagātīgi rotāta. Ir ko redzēt un salīdzināt ar savu laiku iepriekš apskatītām citās zemēs. Visas telpas nav piejamas apskatei, jo notiek remontdarbi. Taču galvenā daļa ir pieejama. Viennozīmīgi efektīvs ir iekšpagalma dārzs, kurš ir zaļojošs un ziedošs, neskatoties uz visai karsto klimatu.

Atsevišķās telpās ir iekārtotas senu priekšmetu ekspozīcijas, kas galvenokārt saistās ar zemes apsaimniekošanas rīkiem un vīna darīšanu. Ir nopērkami neskaitāmi daudz suvenīri.

Pēc zināmas devas kultūras kārta dabas skatiem. Nākošais ir Sātana aiza. Godīgi sakot, nesaprotu, kāpēc šo vietu vispār sauc par aizu, jo manā izpratnē tas drīzāk ir kā fjords vai līcis.

Manuprāt, gavenais šeit ir īpaši zilā ūdens krāsa. Ūdens ir mazliet bālgans no dolomīta smiltīm, kas pastiprina spilgti zilo krāsu. Apmeklētāji te gandrīz visi ir jaunieši, kam nav svarīgas kafejnīcas pludmalē un labiekārtoti zviļņi ar saulessargiem. Mēs te īsti neiederamies. Pēc peldes rāmajā līcī dodamies tālāk, atstājot jauniešus tusēt un lēkāt no klintīm.

Nākošā pieturvieta ir Chania – kādreizējā Krētas galvaspilsēta. Piestājam pašā centrā, lai uzreiz varam apskatīt gan gaumīgo promenādi, gan vecpilsētu ar tās šaurajām ieliņām. Diemžēl cietoksnī pie bākas iekšā netikām – remontdarbi.

Laiski baudījām silto laiku un pilsētas skatus. Nevar noliegt, ka katrai pilsētiņai ir savs īpašais šarms. Šaurās ieliņas ir viens, bet īpaši amizantas šķita šaurās mājas. Tā vien liekas, ka tur platumā knapi gulta ievietojas. Bet varbūt tam ir dziļāka doma…

Kad pamatiespaidi par pilsētu gūti, laiks doties Kisamosas virzienā, kur iekārtosimies villā uz 3 naktīm. Pa ceļam vizīte Lidlā, kur tiek sarūpēts viss nepieciešamais. Šoreiz tiekam pie zivīm – atdzesētām doradām, kas vakarā pārtaps par izcilām vakariņām. Mūsu nākamā māja ir Martimi Apartments. Iepriekš rezervējot, piedāvājums bija ļoti izdevīgs, 194,64 EUR par trim naktīm. Proti 16,22 EUR par nakti. Pludmale ir pāris simtu metru attālumā, bet baseins pāris soļus no guļamistabas.

Slinkojot iet līdz jūrai, var saulrietā peldēties tepat. Un vēl grillā ceptās zivis rezultējas burvīgā vakarā.

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *