Balos

posted in: Krēta | 0

Nākamais rīts ir pienācis makoņains un vējains. Tīri vai jocīgi, visu laiku bija tikai saulīte. Kā ir, tā ir: plāns ir braukt uz Balos pludmali, kas ir tikpat ievērojama, kā vakar redzētā Elafonisi. No mūsu mājvietas tas nav tālu – salas paši ziemeļrietumi. Nokļūt turp var ar kuģīti, kas ir populārākais tūristu ūdens izklaides maršruts Krētā. Kuģis atiet no Kisamos ostas, pa ceļam piestāj vienā salā un tad dodas uz Balos pludmali. Mēs šo opciju neizvēlējāmies gan tās nevajadzīgās dārdzības dēļ, gan ierobežotās brīvības dēļ.

Ilgi nečammājoties, izbraucam no rīta ap 9:00. Pēc pusstundas esam jau pussalas nacionālā parka teritorijā. Jāuzsver, ka lai arī iebraukšanai teritorijā tiek iekasēts 1 EUR no apmeklētāja, ceļš ir bez seguma un par automašīnas bojājumiem, kas radušies šajā posmā, apdrošinātāji nesedz zaudējumus. To mums arī strikti piekodināja auto īres kantorī. Tā kā bijām par to interesējušies pirms tam, tad paredzējām, ka nekas briesmīgs tur nebūs. Tā arī bija – protams, ka ceļš ir akmeņains, taču lēnām braucot pilnīgi normāli izbraucams. Sekojām arī ieteikumam braukt no rīta, jo vēlāk varētu būt grūtības novietot automašīnu. Mūsu gadījumā tas nebija aktuāli vai nu laika dēļ, vai sezonas beigu dēļ. Galvenie mūsu ceļa pavadoņi bija aitas un kazas, kas lielos baros devās ganībās. Tuvākā draudzībā ar tām neielaidāmies, jo ir bijuši neskaitāmi gadījumi, kad, barojot šos dzīvniekus no mašīnas, tiem izrādās par maz un badāc – ar ragiem pa durvīm. Bet ja nepievērš tām uzmanību, viss ir kārtībā, tās badās savā starpā.

Stāvvieta pirms takas uz pludmali ir gandrīz tukša, tātad civēku ir maz. Līdz pludmales skatam ir jānoiet kādi pāris simts metri un tad vēl jānokāpj lejā. Tas nav ne tālu, ne grūti. Skats šeit paverās kā uz pastkartes.

Taču laiciņš mūs šodien nelutina, mākonis ir aizķēries aiz pretējās klints un vējš arī vērā ņemams. Karsts nav nepavisam. Līdz ar to peldi pārceļam un ejam pastaigā apkārt pussalai. Taka speciāli nav marķēta un neizskatās, ka daudz cilvēki tur staigātu. Es gan noteikti ieteiktu redzēt, kas notiek salas otrā pusē, kā alternatīvu zvilnēšanai pludmalē.

Pussalas rietumu krasts ir stāva klints ar raupju akmeņu krasta līniju. Ir pat ala, kas iepriekš ir bijusi nožogota, lai neviens nelīstu tur iekšā. Laika zobs, un ne tikai, nožogojumu ir krietni izbojājis. Mēs gan arī neizaicinam likteni un aprobežojamies ar pāris bildēm fonā.

Tuvāk ūdenim ir dabiski izveidojušies vairāki baseini. Lielākajos no tiem redzams kristādzidrs ūdens. Turpretim mazākie baseiniņi saulē izžuvuši, aiz sevis atstājot tikai tīru jūras sāli.

Nav gan sanācis pabūt uz kādas citas planētas, taču skats un sajūta, staigājot pa šiem asajiem akmeņiem, ir kā bildēs no Mēness.

Pussalas austrumu krasts ir pilnīgi citāds. Tas ir lēzenāks, aug dzeloņaini krūmi un dažas puķites, kuras naski uzmeklē un notiesā ganībās izlaistās kazas.

Lai arī bildēs izskatās, ka laiks ir skaists, patiesībā bija salīdzinoši pavēss un vējains. Tāpēc, izvērtējot aktuālo situāciju un esošo brīvību, nolemjam paskatīties vēl citas tuvākās pludmales. Varbūt tur ir aizvējš un saulaināk.

Kad dodamies jau projām pulkstenis rāda 12:30 un tikko pienācis ir tūristu prāmis no Kisamosas. Šķiet esam perfekti izvairījušies no drūzmas un apskatījuši visu iecerēto un pat vairāk.

Pludmale šeit ir ļoti ērta tieši bērniem. Kā bildē redzams, vidējā zona ir gandrīz atsevišķa ūdenskrātuve ar seklu un siltu ūdeni. Tālāk var atrast peldvietas jebkurai gaumei. Salīdzinot ar Elafonasi, šeit ir daudz mazāka pludmales zona, taču skaists skats no augšas. Un piekļūšana šeit ir sarežģītāka.

Tālāk saulīti mēģinam saķert kādā no blakus esošajām rietumu krasta pludmalēm, kuras arī ir pozicionētas kā labas esam. Tā droši arī ir. Bet saulītei nepavēlēsi un mākoņi uzmeklē mūs arī citur.

Galu galā vienojamies garāku pēdējo vakaru izbaudīt mūsu īrētajā apartamentā, atkārtojot zivju grillēšanu. Lidlā zivis ir pieejamas par saprātīgu cenu un rezultāts bija nesalīdzināmi labāks par vakar apmeklēto zivju restorānu.

Pēc gardām vakariņām vēl novērtējam skatu no mājas jumta, izstaigājam tuvāko apkārtni un sagaidam saulrietu. Rīt ir atkal jauna diena.

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *