Kamaras Slepenā Pludmale, Artkadi Klosteris un Kourna Ezers

posted in: Krēta | 0

Diena pēc garās Samārijas aizas pastaigas sākas mierīgi. Pirmā apmeklēšanas vieta ir kāda Google maps sameklēta skaista vieta netālu no mūsu mājas: Kamara pludmale, kas ievērību izpelnās ar dabisku klinšakmens arku ūdenī.

Vieta ļoti skaista un tūristu maz apmeklēta. Līdz klintij jāpaiet kāds puskilometrs pa krastu. Pludmalē lejā nokāpt nevar, stāvs krasts. Vienkāršākais ir atpeldēt. Dienas gaitā šeit piebrauca vairākas laivas apskatīt skaisto dabas arhitektūru. Tātad ir iespēja noīrēt kādu motorlaivu ekskursijai šurp.

Izpētot krastu, atklājam, ka šeit ir arī kāda ala uz ūdens virsmas. Meitenes ir ieplānojušas pāris stundas vienkārši palaiskoties pludmalē. Šeit piekļuve ir komplicēta, tapēc zvilnēšanai tiek izvēlēta blakus esošā Geropotamos pludmale, kur var pat piebraukt ar mašīnu un ir neliels bārs. Kā teikt, atpūta visām gaumēm – daži guļ, citi “niekojas” bārā, un es ar Kasparu nolemjam izpētīt zemūdens alu ciešāk.

Laiks ir mierīgs un ūdens fantastisks. Lieku lietā savas peldētāja prasmes un atpeldu līdz arkai un alai no ūdens puses. Žēl, ka slēptos skatus no ūdens neredz no krasta. Varbūt daži GoPro kadri sniegs miminimālu ieskatu.

Kad “rīta pigments ir saķerts”, dodamies tālāk īstenot kultūras programmu. Jāapskata Arkadi klosteris.

Ieeju kontrolē mūks ar mūsdienīgām prasmēm. Ieejas maksu 8 EUR var samaksāt arī ar telefona starpniecību.

Klosteris ar glīti iekoptu dārzu un senatnes elpu – apskatīt var gan greznus sudraba aksesuārus, gan to, kas atlicis no senajiem valdītājiem.

Svētvietas apskate ilgst kādu stundu, un līdz saulrietam mums vēl ir laiks apmeklēt kādu Krētas iekšzemes ūdenstilpni: Kourna ezeru. Šī ūdenstilpne ir ievērojama ar iespēju redzēt bruņurupučus brīvā dabā, tiesa tie ir mazie saldūdens iemītnieki, nevis jūras milzeņi.

Tūristu ērtībai ezera krastā ir vairākas katamarānu nomas vietas. Cena par 4-vietīgu peldrīku ir 10 eur stundā. Ja mērķis ir apskatīt ūdens iemītniekus, tad tas ir pilnīgi pietiekoši.

Kādu bruņurupuci izdodas arī noķert un paturēt rokās. Pāris bildes un protams laižam vaļā. Vēl ūdenī var vērot krabjus un sarkanas zivis. Krastos ir arī pludmales, kur baudīt saules peldes. Taču mēs priekšoku dodam jūras krastam.

Mājupceļā piestājam Retimno vecpilsētā. Tur ielas krodziņos viss notiek. Atmiņām tik jānobildējas pie slavenajām Rimondi Venēciešu strūklakām.

Vakariņas gan braucam baudīt mājās, jo mums ir tik labi apstākļi, ka grēks to neizmantot. Arī finansiāli, bet galvenais emocionāli ir lieliski justies labu draugu sabiedrībā un pārrunāt dienas piedzīvojumus pie kādas vīna vai alus glāzes, neuztraucoties, kurš šoferēs mājās.

Iepatikās? Padalies ar draugiem!

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *