Nākamās dienas rīts ir nedaudz mākoņains, un laika prognoze sola vietām lietu. Nu drusku jau izkaltušo zemīti vajag pamērcēt. Šeit jau lietus nav tā, kā pie mums, kad vairākas dienas nerimstas.
Tā kā dodamies vien uz priekšu. Pirmais apskates objekts ir Polylimnio ūdenskritumi. No mūsu mājas tas ir kādi 60 km jeb stundas braucienā. Virziens ir uz Kazarma pilsētiņu uz 82.ceļa. Tur jānogriežas Charavgi ciema virzienā (uz ceļa arī norādes ir atrodamas jau laicīgi). Tiesa, mašīnas stāvvietas var atrast divās vietās. Abas ir bezmaksas un ieejas maksas arī nav. Pirmā un galvenā atrodas pa upi uz leju. Tā ir krietni lielāka un tur ir arī pieejama glīta kafejnīca. Tas ir pareizais sākumpunkts. Sekojot norādēm, dodamies pa kalnu lejā, līdz sasniedzam upi, kas pirmā mirklī šķiet nekas īpašs. Galvenais sākas pa taku gar upi uz augšu.
It kā sausajā Grieķijā atrodamas tik krāšņas ūdens ainavas! Lai arī pa ceļam drusku sāk rasināt lietus, tas nav traucējošs, vienīgi akmeņi paliek slidenāki un vairāk jāuzmanās nepaklupt. Bīstamu vietu ceļā nav, grūtākās ir aprīkotas ar klintīs iestrādātiem stieņiem, kur pieturēties.
Mūsu apmeklējuma laikā tūristu ir maz. Tāpēc varbūt vietējie iemītnieki, kā, piemēram, krabji nejūtas traucēti.
Polylimnio grieķiski nozīmē “daudz ezeru”. Tāpēc šo vietu tā arī sauc. Ezeriem gan mūsu izpratnē vajadzētu izskatīties krietni vien lielākiem, taču šeit tā dēvē arī upes mierīgos baseinus, kas izveidojušies starp ūdenskritumiem.
Peldes šajos mierīgajos baseinos ir atļautas un pat ieteicamas, remdējoties no dienas tveices. Ūdens dzidrs un patīkami vēss. Tā kā mūs nedaudz atsvaidzināja lietutiņš, tad ar ūdens procedūrām neaizrāvāmies, bet devāmies vien uz priekšu pa gleznaino upes gravu.
Pastaigas takas garums ir vien kādi pāris kilometri, un slinkākie var griezties atpakaļ pēc Kadlis ezera, jo pēc tam ir mazliet jāsaslapina kājas un jāpakāpjas neliels gabals pa stāvāku klinti uz augšu.
Taču noteikti iesaku turpināt ceļu augšup pa upi līdz pēdējam Mavrilimna upes ezeram, kur ir arī takas beigas un otrā stāvvieta.
Pēc tam atpakaļ pie mašīnām dodamies pa ceļu. Tas aizņem kādas 20 min un nevajag iet pa to pašu ceļu atpakaļ. Piedevām kāpt pa slidenām klintīm lejā ir daudz nedrošāk. Kopā šī gleznainā pastaiga nesteidzoties aizņem kādas 2, maksimums 3h.
Nākamā mūsu maršrutā ir Kalamata pilsēta. Iepriekš gan nekādas izcilas apskates vietas tur neatradu un neko nejaušu arī neieraudzījām. Vienīgi, kamēr pusdienojām, uznāca kārtīgs viesulis, kas pilsētā pat lauza lielos kokus. Ceļi vairākās vietās tika bloķēti, kamēr glābēji novāc kritušos stumbrus.
Mums noveicās, jo nepilnas stundas laikā viss norimās, atgriezās saulīte un postījumi mūs neskāra.
Tad sākam virzīties atpakaļ mājas virzienā, bet ar nelieliem līkumiņiem. Pirmais bija Methoni pils senie mūri jūras krastā.
Diemžēl šoreiz izvilkām tukšo lozi. Senos mūrus nācās apraudzīt vien no ārpuses. Uzzinājām vien, ka brīvdiena ir tieši otrdiena (pārējās nedēļas dienas atvērts no 8:00 līdz 19:00) un ieejas maksa ir 2 EUR.
Apstaigājot apkārtni, izbrīnīja attieksme pret dažiem, mūsuprāt vērtīgiem, vēsturiskiem eksponātiem. Proti, vietējā molā bija ierakti vairāki senu lielgabalu stobri, kas tagad kalpo par viļņu slāpētājiem sāļajā jūrā. Acīmredzot, grieķiem jau tik daudz ir šo vēsturisko relikviju, ka šādi viduslaiku lielgabali labāk var tikt izmantoti kā būvmateriāli, nevis eksponāti.
Ceļā atpakaļ uz Kiparisiu plānā vēl ir nopeldēties kādā citā pludmalē. Iepriekš daudz lasīts par brīnumskaisto Voidokilia pludmali. Piebraucam tur jau vēlā pēcpusdienā, bet cilvēki vēl diezgan daudz. Pludmale tiešām skaistā krasta ielokā un smilšaina, taču tās tīrība un labiekārtotība lika pamatīgi vilties. Pludmalē nav ģērbtuvju un tualešu, kā rezultātā nav grūti iedomāties kā izskatās tuvākajos krūmos…
Manuprāt, šeit būtu ļoti vērtīgi redzēt senos cietokšņus, kas redzami no pludmales blakus esošajā kalnā. Noteikti, ka skats uz pludmali no augšas ir tiešām skaists, taču šoreiz mums tas izpalika (tas uz atgriešanos). Šodien jādodas tālāk, jo rīt būs atkal jauna diena, kur plānojam kārtīgāku pārgājienu.
Leave a Reply